SMART STAR e-nodarbības

SMART STAR e-nodarbības paredz angļu valodas apguvi mājas apstākļos vai esot ceļā, izmantojot viedierīces (datoru, telefonu, planšetdatoru) ar interneta pieslēgumu.

Katra e-nodarbība ir balstīta uz noteiktu tematu, ar kuras palīdzību bērns ir motivēts apgūt angļu valodu – iepazīstot dažādus angļu valodas aspektus, mudināts klausīties un atbildēt, lasīt un rakstīt, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs un spēlēs.

Programma ir paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem (ar vecāku palīdzību) un sākumskolas vecuma bērniem (bez palīdzības). 

Smart Star programmas apraksts

Katra nodarbība ir kā atsevišķa unikāla epizode, kas aktualizē vienu no vairāk kā 97 apgūstamajām tēmām.

Piemēram, sevis iepazīstināšana, apģērbs, ēdiens, mājas iekārtojums, u.tml., kā arī jautājumu uzdošanu un atbildēšanu, piemēram, kāds ir tavs mīļākais ēdiens, ko tu valkā, kāds ārā ir laiks, kā tu jūties, u.tml. 

Nodarbību tēmas ir balstītas uz bērniem atbilstošām pasakām, tādējādi radot vidi, kurā bērni redz kā notiek noteikta veida komunikācija.

Nodarbības ilgums ir atkarīgs no katra bērna individuāli – to var apstādināt vai pārtraukt, atkārtot, izkustoties veikt angļu valodas kustību spēli, pildīt darba lapas u.tml. Nodarbība var ilgt no 15 minūtēm  līdz pat vairākām stundām!

Kā uzsākt e-nodarbības?

  1. Skolas VEIKALĀ izvēlaties apgūstamo tematu un nodarbību komplektu;
  2. Apmaksājiet, saņemiet pieeju un instrukciju savā e-pastā;
  3. Sekojot instrukcijai, pirms nodarbības uzsākšanas, aicinām sagatavoties;
  4. Izšķirstiet grāmatiņu un pārliecinieties, ka visi video ir ielādējušies;
  5. Aiciniet bērnu uz nodarbību;
  6. Mudiniet bērnu pašam šķirstīt grāmatiņu un izpildīt ietvertos uzdevumus: noklausīties video un līdzdarboties, noklausīties audio failus un atkārtot, dziedāt dziesmu;
Metodika

Angļu valodas programma pirmsskolas vecuma bērniem ir izstrādāta atbilstoši bērnu vecumposma un svešvalodas apguves īpatnībām, kā arī balstoties uz pētījumiem neirozinātnē par efektīvu svešvalodas apguvi agrīnā vecumā. Angļu valodas programmas īstenošanā izmanto SCA (Smadzeņu Centru Aktivizēšana) valodu apguves metodi (Angļu valodā: ABC (Activating Brain Centres) Language Acquisition method), kuras pamatā ir smadzeņu pusložu pilnīgāka iesaistīšana svešvalodas apguvē, nodrošinot ātrāku un plašāku vārda krājumu iegaumēšanu un atsaukšanu atmiņā.

Metodes prezentāciju angļu valodā var noskatīties šeit: